Yumurta Büyüsü

Yumurta Büyüsü

Yumurta büyüsü pek bilinmeyen; ama Anadolu’nun bazı yörelerinde sıklıkla tercih edilir. Azerbaycan’da ilk olarak yapılmıştır ve sonra ki süreçte Anadolu ve Suriye bölgelerinde de kullanılmaya başlanmıştır. Kara büyülerden biri olan bu büyü kötü sonuçlara gebe bir büyü türü olarak bilinir. Güzel olaylara vesile olacak eylemlerde bu büyü kullanılmaz. Bu büyünün kullanılma amacı genelde karı ve kocanın ayrılmasıdır. Anne veya babalar evlatlarının istemedikleri biri ile evlilik gerçekleştirdiğinde de bu büyü tercih edilebilmektedir.

Yumurta Büyüsü Hangi Amaçla Yapılır?

Yumurta büyüsü kolay büyülerdendir ve amaca ulaşılması halinde büyünün etkisi de çok fazladır. Tabi bu medyumlar haricinde yapılabilecek bir büyü olduğu anlamına da gelmemektedir. Bu büyü yapılırken bir yumurta kullanılır (2 adet) ve yumurtanın sarısı ile akının ayrılması sağlanır. Büyü yapılırken yumurtanın tüm bölümleri(sarısı, akı ve kabukları) kullanılır.

İki yumurtadan biri kadını simgelerken bir diğeri de erkeği simgeler. Yumurtanın üstüne büyü yapılacak kişinin ismi yazılır ve sonrasında da annesinin ismi yazılmalıdır. Bu aşamada önemli olan husus ise şudur: büyü yapılacak kişiye özel bilgilerin de yumurtaya yazılması gerekir. Örnek olarak uzun boylu olması veya yeşil gözlere sahip olması gibi.

Yumurta Büyüsü Ne Zaman Etki Eder?

Yumurta büyüsü zaman geçtikte etkisini de arttıran bir büyü çeşididir. Genellikle 2 hafta içinde etkisini göstermekle beraber, büyünün tutması ile birlikte büyü yapılan kişide bazı duygu değişimleri de olacaktır. Eğer büyü tuttu ise, büyü yapılan kişi büyünün etkisine yoğun olarak girecektir ve o an ki duygularının gerçek olduğuna inanır. Yaptığı mantıksız eylemler onun için mantıklı olacaktır. Kişi daha önce yapmadığı şeyleri yapmaya meyillidir. Tabi bu büyüyü yapan kişinin hangi tekniği kullandığı da büyünün etki süresini doğrudan etkiler.

Bir önceki yazımız olan Şirinlik Büyüsü başlıklı makalemizde büyü, dua ve medyum hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu makaleyle ilgili geri bildirim gönderin.

Bu Makale Hakkında


Bu makale tarafından yazılmıştır.
Kategoriler: Büyüler
Yazdır
Bu sayfaya 282 defa erişilmiş.

Bu makale size yardımcı oldu mu?

8 Evet
5 Hayır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir