Muska Nedir

Muska Nedir

Yapılan bir muskanın içine hüddam adı verilen özel görevliler tılsım yazılırken görevlendirilir. Görevlendirilen bu hüddamlar muskanın daha tesirli olmasını sağlamakta kendilerine verilen görevi yapmakla yükümlü olmaktadırlar. Yapılacak muska için ön hazırlık şarttır. Yazıldıktan sonra ise muskanın en az 36 saat köz ateşinde ( ben genelde mangal narında bekletiyorum ) bekleyip mühürlenmesi şarttır. Yoksa görevli hüddam çok kısa zaman sonra görevini bırakıp özgürlüğüne doğru yol almakta olur buda muskanın görevini tam yapamaması demektir.

Muska Yazılırken Nelere Dikkat Edilir?

Muska kişinin doğum tarihi ve doğum saatine göre yıldıznamesinden çıkartılarak özel olarak yapılacak bir büyüdür. Her ademoğlunun yirmi dört saatlik zaman dilimi içinde bir saat şems ve bir saat zühre saatleri vardır. Bu saatler dahilinde yazılan muskalar tutar. Onun haricinde yapılmış muska ve tılsımların tutma şansı çok zayıftır. İşte bu yüzden yazılan her muska ve tılsım etki etmez. İşin inceliklerini bilmek şarttır. Muska yazılacak bireyin bütün bilgileri dahilinde onun yıldıznamesi çıkartılarak işlem yapmak şarttır. Kişinin yıldıznamesine bakılmadan gelişi güzel yapılan hiçbir tılsım, büyü, muska asla tutmayacak etki göstermeyecektir.

Eski kültürlerde muskanın yeri çok büyük olmuştur. Türklerde islamiyet öncesinde şamanizm dininde bile muskayı (boylama) koruyucu – gözetici – esirgeyici manalarında kullanılmış , her doğan bebeğin boynuna bunlardan birer tane yazılıp asılmış kötü ruhlardan arınma ve de korumaları sağlanmıştır.. Yüzyıllardır süregelen bir adet haline bile ulaşmıştır.

Muska Yazılmadan Önce Dikkat Edilmesi Gerekenler

Muskayı özel safran mürekkebi ile temiz bir şekilde kişiye özel hazırlanması gerektiği belirtmiştik. Yapılacak en küçük bir yanlış  bile çok kötü sonuçlar doğuracağından işin erbabı olmayan hiç kimse muska yazmamalı , amatör hocalardan alınan muskalardan şifa yerine zarar görülebileceği , cin musallatı olabileceği hatta ve hatta akıl sağlığının bile bozulabileceği asla unutulmamalıdır.

Bir önceki yazımız olan Şirinlik Büyüsü başlıklı makalemizde büyü, dua ve medyum hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu makaleyle ilgili geri bildirim gönderin.

Bu Makale Hakkında


Bu makale tarafından yazılmıştır.
Kategoriler: Büyüler
Yazdır
Bu sayfaya 226 defa erişilmiş.

Bu makale size yardımcı oldu mu?

3 Evet
4 Hayır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir